MKS "Pogoń" Łapy

Młodzik 2006 wygrywa z Talentem, Młodzik 2005 przegrywa w Wasilkowie

W dniu 26.05.2018 nasi Młodzicy 2005 zmierzyli się w Wasilkowie z ekipą KS Wasilków. Po porażce z tą ekipą w rundzie jesiennej 2-3 chcieliśmy się zrewanżować naszym rywalom. Spotkanie rozpoczęliśmy strasznie ospale, dużo było niedokładnych podań, strat po indywidualnych akcjach i zbyt delikatnej  gry w obronie. Rywale co raz zagrażali naszej bramce, ale dobrze dysponowany tego dnia był Kacper Łupiński, który kilkakrotnie uratował nasz zespół prze stratą bramki, w tym obronił rzut karny. Niestety chwilę później w sytuacji sam na sam musiał skapitulować i rywal wyszedł na prowadzenie. Dosłownie kilka minut wcześniej my zrobiliśmy bardzo ładną zespołową akcję, ale nasz zawodnik w sytuacji sam na sam strzelił obok słupka. Na przerwę schodziliśmy z jednobramkową stratą. Po przerwie obraz gry uległ znacznej poprawie na naszą korzyść, mieliśmy dużą przewagę, prowadziliśmy grę i stworzyliśmy sobie sporo okazji do zdobycia bramki. Niestety nic nie chciało wpaść, nawet z metra do pustej bramki jeden z naszych graczy posłał piłkę obok słupka. Końcowy wynik 0-1. Zasłużyliśmy przynajmniej na remis, ale skoro nie strzela się takich okazji jakie mieliśmy ciężko liczyć na przynajmniej punkt. Potrzeba nam więcej spokoju pod bramką rywala, żeby w kolejnych meczach lepiej kończyć nasze akcje ofensywne. Kolejny mecz Młodzika 2005 w sobotę o 9.00 z KS Michałowo.

Kadra: Kobylarz, Łupiński Kacper, Sawicki, Pietrzykowski Artur, Jabłoński Mateusz, Bajda, Roszkowski, Kruszewski, Kul, Choiński Kacper, Demiańczuk, Zalewski, Błażej Łapiński, Zaręba.

27.05.2018 ekipa Młodzika 2006 występująca w grupie mistrzowskiej, udała się na ciężki wyjazd do Białegostoku na mecz z AP Talent, który był na drugim miejscu w tabeli przed tą kolejką spotkań i w pierwszym meczu pokonał nasz zespół w Łapach 2-0. Chłopcy tego dnia byli bardzo dobrze dysponowani, dużo biegali, mądrze grali w obronie i nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. Jak już udało się drużynie przeciwnej dojść do sytuacji strzeleckiej to świetnie w bramce radził sobie Hubert Łapiński. Po jednym ze stałych fragmentów gry wykonywanym przez Biernata, bramkarza gospodarzy uprzedził Cholewa i strzałem głową dał nam prowadzenie. Kilka minut później ten sam zawodnik, po pięknym rajdzie prawą stroną minął 2 rywali i bramkarza i spokojnie umieścił piłkę w siatce. Była to najpiękniejsza akcja meczu. Do przerwy prowadziliśmy 2-0. Po przerwie nasz zespół oddał pole rywalom, skupiając się na grze z kontry. W ten sposób stworzyliśmy sobie dwie doskonałe okazje, ale niestety bramkarz rywali wygrał oba pojedynki z naszym zawodnikiem. Na szczęście tego dnia drużyna świetnie grała w defensywie i utrzymała korzystny wynik do końca meczu.  Duże gratulacje dla drużyny i oby tak dalej w następnych meczach. Najbliższe spotkanie już we wtorek o godz. 18.00 w Choroszczy z drużyną APN Hattrick Białystok.

Kadra: Hubert Łapiński, Dworakowski, Kacper Łapiński 2006, Wasilewski, Werpachowski, Biernat, Nadolny Bartosz, Kusznerko, Cholewa, Krasowski, Łupiński Jakub, Zdrodowski,

.

Napisz komentarz