MKS "Pogoń" Łapy

Blamaż Trampkarzy z Kolnem

W niedzielę 16.09.2018 swój pierwszy mecz u siebie w nowym sezonie rozegrali Trampkarze. Przeciwnikiem była ekipa Orzeł Kolno. Spotkanie poprzedziło krótkie uhonorowanie naszych byłych zawodników i ich rodziców, którzy przeszli przed sezonem do drużyny Jagiellonii Białystok. Kul, Kruszewski, Cholewa i Demiańczuk otrzymali pamiątkowe statuetki z rąk zarządu MKS Pogoń Łapy: Henryka Kamińskiego i Łukasza Minowa za godne reprezentowanie barw klubu. Po dekoracji rozpoczął się mecz i od razu zarysowała się przewaga drużyny Orła Kolno pod względem technicznym i taktycznym. Rywal grał mądrzej w obronie i umiejętnie próbował rozgrywać piłkę. W naszej drużynie było sporo niedokładności i podejmowania złych decyzji. W wyniku jednej z nich w okolicach 20 m przed naszą bramką sędzia podyktował rzut wolny za zagranie piłki ręką. Zawodnik gości oddał bardzo silny strzał w środek bramki i dał prowadzenie gościom. Nam gra dalej się nie kleiła i jedynej szansy szukaliśmy w długich piłkach na naszych napastników. Jedna z nich dotarła do Krzysztofa Kulwickiego, który minął bramkarza i strzałem do pustej bramki wyrównał wynik meczu. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, prosty techniczny błąd w przyjęciu naszego obrońcy i napastnik gości w sytuacji sam na sam daje kolejne prowadzenie gościom. Po przerwie ruszyliśmy do odrabiania strat i w stworzyliśmy sobie 2-3 doskonałe sytuacje do strzelenia bramki i gdy ta wisiała na włosku, to po naszym rzucie rożnym goście bezlitośnie nas skontrowali i prowadzili już 3-1. Od tego momentu nasza gra całkowicie się posypała, mnożyły się błędy i w ostatecznym rozrachunku przegrywamy bardzo wysoko aż 1-6. Goście zasłużyli na zwycięstwo, bo grali lepiej w piłkę, my natomiast nie potrafiliśmy wykorzystać swoich 15 minut po przerwie do zmiany oblicza tego meczu. O ile w pierwszym meczu nasze błędy tyle nie kosztowały, to w tym meczu rywal wykorzystywał je bezlitośnie. Trzeba jak najszybciej zapomnieć o tym meczu, ale wyciągnąć odpowiednie wnioski przed kolejnym spotkaniem. Rywalem będzie ekipa Orlęta Czyżew.  Kadra: Kobylarz, Nadolny, Łapiński Kacper, Łapiński Krystian, Markowski, Cepowicz, Perkowski, Truskolaski, Grodzki, Grabowski, Choiński Dawid, Choiński Kacper, Kulwicki Krzysztof, Kulwicki Jakub,Płoński, Kukowski.                     

Napisz komentarz