MKS "Pogoń" Łapy

Magnat Juchnowiec- MKS Pogoń Łapy 4-4

Wczoraj swój drugi sparing w pobliskim Juchnowcu rozegrała nasza drużyna seniorów. Podopieczni Pawła Kula zmierzyli się tam ze spadkowiczem z IV ligi – miejscowym Magnatem.
Mecz rozpoczął się. od przewagi gospodarzy. Po błędzie indywidualnym naszego zawodnika gospodarze objęli prowadzenie. Czym dalej jednak trwał mecz tym lepiej prezentowała się nasza kamanda. Na fantastycznym boisku co chwila trwał atak naszej drużyny na bramkę Magnata. Po jednej z wielu świetnych sytuacji przytomnym przepuszczeniem piłki popisuje się Niecikowski a Ożarowski wyrównuje stan meczu. Ozdobą spotkania była bramka Dominika Górskiego na 2-1 . Przysłowiowy pająk w bramce gospodarzy został strącony i na długo już tam się nie pojawi. 😉 Bramkę na 2-2 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w zamieszaniu w polu karnym przypadkowo interweniujący Łapiński strzela sobie do własnej bramki. Tuż przed przerwą z kolei już do właściwej bramki z rzutu rożnego strzela Chodorowski i tak nasza ekipa prowadząc 3-2 kończy pierwszą połowę.
Po przewie nastąpiło parę zmian w naszym zespole. To spowodowało wyraźny sygnał dla gospodarzy do szturmu naszej brami co ostatecznie doprowadziło do wyrównania stanu meczu na 3-3. Po chwili nie udała się zawodnikom gospodarzy pułapka ofsajdowa z czego skorzystał Kowalewicz dając nam prowadzenie 4-3. Tuż po wznowieniu gry zawodnik gospodarzy otrzymuje świetne podanie ustalając ostateczny jak się okazało wynik 4-4.
Warto zaznaczyć że w naszym zespole zadebiutowali bracia Kulwiccy- Jakub i Krzysztof urodzeniu uwaga w 2004 roku.

„To był bardzo pożyteczny sparing dla naszego zespołu. Rywal jest uznaną marką, jeszcze nie dawno reprezentował szeregi IV ligowców. Postawił twarde warunki jednakże nasi chłopcy nie odstawali od rywali. Zagraliśmy niezłe spotkanie co mnie bardzo cieszy. Do ligi mamy jeszcze trochę czasu, popracujemy nad tym aby błędy które pojawiły się w dzisiejszym spotkaniu zostały wyeliminowane. Cieszą powrotu zawodników z wakacji co daje nam większe pole manewru na określonych pozycjach” – podsumował Trener Paweł Kul.

MKS Pogoń Łapy:
Łapiński ( 46 Miłkowski )- Tomaszewski, Kul D, Chodorowski, Łuczak, Kulwicki J, Michno Adam Senior, Górski D, Kulwicki K, Ożarowski, Kułakowski
Grali tez: Kul Ł, Choiński, Onopa, Roszkowski, Niecikowski, Kowalewicz

Kolejny sparing nasi Seniorzy rozegrają w niedzielę 04.08.2019 w Sokołach o godzinie 18.00

Napisz komentarz