MKS "Pogoń" Łapy

Żaki już grają

8 września towarzyski turniej w Czartajewie rozegrała ekipa żaków. Dzięki zaproszeniu Cresy Siemiatycze mogliśmy się zmierzyć z rywalami z województwa podlaskiego, lubelskiego i mazowieckiego. W pierwszym meczu  wygrywamy 2-1 z drużyną Czarni Węgrów III po bramkach Fronca i Michalskiego. Następnie przegrywamy 2-1 z Pasją Hajnówka, bramkę strzelił Michalski. W kolejnym spotkaniu z AP Top 54 Biała Podlaska wygrywamy 2-1 a dwie bramki strzela Sawko. Czwarty mecz to porażka 6-2 (Michalski, Warpechowski) z ekipą Orzeł Siemiatycze (rocznik 2011). Kolejny mecz przegrywamy z ekipą Czarni Węgrów I 0-4, a na koniec zmagań ulegliśmy 3-1 (Fronc) ekipie DAF Łuków. Turniej ten był kolejną cenną lekcją, mogliśmy zmierzyć się na tle innych rywali i było to dobre przetarcie przed rozpoczęciem zmagań ligowych. W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja końcowa, a wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Wystąpili: Fronc, Michalski, Kraszewski, Warpechowski, Wojciechowski, Szaruta, Dąbrowski, Sawko, Falkowski, Szulc, Wróblewski, Połomka.

14 września rozpoczęły się zmagania ligowe. Gospodarzem turnieju była ekipa Petrus Łapy, a w grupie grają też MŁKS I Łomża i MŁKS II Łomża. W pierwszym meczu zagraliśmy z drużyną MŁKS I i był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu mimo porażki 4-2. Chłopcy grali bardzo ambitnie i stworzyli sobie kilka dobrych okazji do strzelenia gola. Rywal jednak był skuteczniejszy i dzięki temu wygrał. Bramki strzelali Michalski i Fronc. W drugim meczu zmierzyliśmy się z ekipą Petrus Łapy. Był to bardzo zacięty mecz, ale w naszej drużynie różnicę w tym meczu zrobił Michalski, który strzelił 3 bramki i Cudnik, który obronił 3 bardzo groźne sytuacje. Wynik 3-1 dla nas. W ostatnim meczu z MŁKS II chłopcy się rozstrzelali i wygrali 8-1 (3 – Sawko, Fronc, Warpechowski, Kulesza, Tarasiuk, Michalski). Po pierwszym turnieju z 6 punktami zajmujemy drugie miejsce. Kolejny turniej 29 września w Łomży.

Wystąpili: Cudnik, Michalski, Sawko, Fronc, Falkowski, Warpechowski, Wojciechowski, Siniło, Jabłonowski, Szaruta, Perkowski, Dąbrowski, Tarasiuk, Kulesza, Kraszewski.

Napisz komentarz