MKS "Pogoń" Łapy

Za nami pierwszy sezon piłkarzy MKS Pogoń Łapy

Młodziki i Żaki – te dwie drużyny osiągnęły najlepsze wyniki w kończącym się sezonie piłkarskim młodzieżowych drużyn MKS Pogoń Łapy. Zarówno zespół trenera Łukasza Minowa, jak i podopieczni Radosława Dąbrowskiego zajęli trzecie miejsce w województwie.

W blasku brązu

Jeszcze w środę (20 czerwca) żacy Pogoni rozegrali turniej finałowy w Białymstoku. Zawody nie zaczęły się jednak dobrze – zawodnicy zaczęli turniej od porażki z MOSP Jagiellonia Białystok 0:2. Później było już tylko lepiej. Kolejne zwycięstwa z Wigrami Suwałki i APN Hattrick Białystok dały możliwość rywalizacji o brązowy medal. Rywal trudny – Junior Białystok. Mecz był wyrównany, ostatecznie drużyny zdobyły po jednej bramce i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W nich lepsza była Pogoń i to nasi zawodnicy stanęli na najniższym stopniu podium. Warto dodać iż najlepszym bramkarzem  turnieju został zawodnik MKS Pogoni Łapy – Wiktor Szydłowski

Również na trzecim miejscu rywalizację zakończyli młodzicy prowadzeni przez trenera Łukasza Minowa. W swoim ostatnim meczu, na własnym stadionie, udaje się zremisować 2:2 z Wigrami Suwałki, mimo tego, że rywali prowadzili do przerwy 2:0. Wola walki i determinacja, nie tylko w tym meczu, pozwoliła na zajęcie trzeciego miejsca w województwie podlaskim.

Nie zawiedli

Pozostałe grupy również przez cały sezon spisywały się dobrze. Druga drużyna trenera Dąbrowskiego (Orlik) wygrała swoją grupę, w tyle zostawiając m.in. MŁKS Łomża i Ruch Wysokie Mazowieckie. Drużyna orlików zajmuje 3 miejsce w swojej grupie, notując na koncie w sezonie 6 zwycięstw, 1 remis i 1 porażkę. Najlepszym strzelcem drużyny trenowanej pod  okiem Henryka Kamińskiego został Michał Zakrzewski, który 6 razy pokonywał bramkarzy rywali. Trampkarze (trener Łukasz Kul) zajęli 6 miejsc w grupie z dorobkiem 4 zwycięstw, 1 remisu i 4 porażek. Druga drużyna trenera Łukasza Kula, którą prowadzi wspólnie z Łukaszem Minowem, czyli młodzicy, sezon zakończyli na 5 miejscu, 4 mecze wygrywając i tyle samo przegrywając. Najstarsi zawodnicy Pogoni, czyli juniorzy młodsi, z trenerem Pawłem Kulem na ławce trenerskiej, 7 razy wygrywają, 1 mecz remisując i 5 przegrywając. Zespół juniorów w grupie zajął 3 miejsce.

Wyniki nie były najważniejsze w grupie najmłodszych naszych piłkarzy, czyli skrzatów z rocznika 2012/2013. Drużyna trenowała pod okiem trenera Bartosza Ksepki od stycznia. W tym czasie zagrała dwa mecze – z Akademią Sukces z Białegostoku i MOSiR-em Bielsk Podlaski. Mecze wypadły bardzo pozytywnie, szczególnie z rówieśnikami z Bielska Podlaskiego. W niedzielę, 17 czerwca, zawodnicy zagrali w turnieju w Białymstoku, w którym pokonali m.in. drużyny Włókniarza BIałystok, Hetmana Białystok i Falconu Sokółka.

Radosne zakończenie sezonu

W MKS Pogoni Łapy trenuje około 150 młodych piłkarzy. Znakomitą okazją do integracji dzieci i rodziców było zorganizowany w sobotę, 16 czerwca, piknik podsumowujący sezon. Były gry i zabawy dla dzieci, mecz rodziców i wspólne ognisko. Podczas pikniku trenerzy wyróżnili najlepszych zawodników i przedstawili swoje grupy. – Podsumowując pierwsze pół roku działania naszego stowarzyszenia – jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych zawodników  i trenerów. Cieszy fakt, że w większości kategorii wiekowych  rywalizujemy  na równym poziomie z takimi przeciwnikami jak Jagiellonia Białystok, Wigry Suwałki czy MŁKS Łomża.  Ciężka praca na treningach daje oczekiwane rezultaty i jesteśmy przekonani, że w kolejnym sezonie wyniki będą jeszcze lepsze – podsumował sezon członek zarządu klubu Paweł Kul.

W tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego funkcjonowania klubu w całym sezonie.

– p. Urszula Jabłońska – Burmistrz Łap

– p. Adam Perkowski – radny Rady Miejskiej

– p. Magdalena Perkowska – Szymanowicz – Dyrektor Inkubatora Przedsiębiorczości w Łapach

– p. Ewa Walentynowicz

Dziękujemy sponsorom:

– firma „Biuro i Meble” Państwa Mikołowskich

– firma „Arka Druk” p. Artur Bach

– firma „iFolie” Daniel Brzozowski i Paweł Pieciul

– PSS „Społem” prezes Janusz Jasiński

– sklep mięsny z Brańska p. Jan Sokołowski

– sklep mięsny „Podlaska Chata” z Sokół p. Andrzej Józefczyk

– sklep mięsny „Wędzonki Frankowscy” p. Frankowski

– sklep mięsny p. Piotra Zajkowskiego

– sklep p. Andrzeja Budzisza

– p. Tomasz Kozicz

– p. Tomasz Łapiński, Kancelaria Finansowa

– p. Hubert Łapiński

____________________________

Projekt współfinansowany ze środków Miasta i Gminy Łapy

Napisz komentarz