MKS "Pogoń" Łapy

„Wszyscy jesteśmy zwycięzcami” – turniej piłkarski skrzatów MKS Pogoń Łapy

Setka rozbawionych i rozbieganych, młodych piłkarzy wzięła udział w turnieju, zorganizowanym przez MKS Pogoń Łapy o Puchar Burmistrza Łap, który odbył się w niedzielę, 9 grudnia, w hali Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach.

W turnieju wzięło udział 9 drużyn. Falcon Sokółka i Pogoń Łapy wystawiły po dwa zespoły, a w gronie drużyn były jeszcze Włókniarz Białystok, Pasja Hajnówka, MOSiR Bielsk Podlaski, Brylant Bielsk Podlaski i Cresa Siemiatycze. Rywalizacja toczyła się na dwóch boiskach, a każda drużyna rozegrała aż 8 meczów. Choć klasyfikacja w turnieju nie była prowadzona, bo dla piłkarzy w wieku 5, 6 lat piłka ma sprawiać radość, a nie wywierać na zawodnikach presji wyniku, to wyniki meczów zapisywano. Najlepiej tego dnia spisała się drużyna Falconu Sokółka, która wygrała wszystkie mecze. Mimo tego, w myśl hasła, wykonanego przez rodziców piłkarzy Pogoni – „WSZYSCY JESTEŚMY ZWYCIĘZCAMI”.

– Cieszę się z tego, że zawodnicy wykorzystują w meczach wszystko to, czego się uczymy na treningach. Nie wybijamy piłki gdziekolwiek, oby do przodu, a próbujemy grać podaniem od swojej bramki. Nawet jak nie zawsze wychodzi, to bez popełniania błędów, nie nauczymy się niczego – mówił po turnieju trener Bartosz Ksepka.

Każda drużyna odebrała puchar za udział w turnieju, a wszyscy zawodnicy i trenerzy otrzymali zasłużone, złote medale, które wręczył Burmistrz Łap, Krzysztof Gołaszewski.

Drużyna z rocznika 2012/2013 trenuje regularnie pod okiem trenera Bartka, trzy razy w tygodniu – poniedziałki i piątki o 16:30 w SP 2 w Łapach i w środy o 17:00 w SP 1 w Łapach. Zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia! Kontakt z trenerem: 502 160 688.

Zarząd klubu bardzo dziękuje rodzicom za nieocenioną pomoc w organizacji turnieju. Bez wsparcia rodziców, turniej nie byłby taki sam. Dziękujemy! Dziękujemy także sędziom za przyjazne podejście do dzieci. Zawody sędziowali: Paweł Kul i Adam Perkowski.

FOTO: Andrzej Fronc

Napisz komentarz