MKS "Pogoń" Łapy

Szkolenie trenerów i szansa dla młodych talentów z Łap – Akademia Młodych Orłów

Trenerzy, rodzice i nauczyciele  – łącznie kilkanaście osób wzięło udział w szkoleniu Mobilnej Akademii Młodych Orłów, które w czwartek, 19 kwietnia, odbyło się w Łapach. Szkolenie prowadzili trenerzy Mirosław Dymek i Michał Klimowicz.

W pierwszej, teoretycznej części zajęć, która odbyła się w Zespole Szkół Mechanicznych, słuchacze mieli możliwość zapoznania się z projektami szkoleniowymi Polskiego Związku Piłki Nożnej, a także poznać podstawowe zasady szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży.

Druga część to zajęcia praktyczne na stadionie w Łapach. Trenerzy-szkoleniowcy przeprowadzili pokazowy trening, którego tematem głównym były gry 1×1 i 2×2. Szkolenie zakończyło się grą selekcyjną, podczas której zawodnicy naszego klubu byli obserwowani przez trenerów Dymka i Klimowicza, najlepsi trafili do trenerskich notesów i będą monitorowani przy współpracy z trenerami klubowymi.

W szkoleniu Mobilnej Akademii Młodych Orłów wzięli udział wszyscy trenerzy grup młodzieżowych Miejskiego Klubu Sportowego „POGOŃ” Łapy.

 

 

Napisz komentarz