MKS "Pogoń" Łapy

Sparing: KS Sokoły- MKS Pogoń Łapy 1-8

Sparing: KS Sokoły- MKS Pogoń Łapy 1-8 ( 1-3 )

Wczoraj swój trzeci sparing w Zambrowie rozegrali Seniorzy. Naszym rywalem była pobliska ekipa zaprzyjaźnionego klubu a konkretnie KS Sokoły.
Mecz rozpoczął się zdecydowanego pressingu z naszej strony. Po dobrym fragmencie gry i stworzeniu sobie kilku sytuacji do strzelenia bramki to jednak Sokoły objęły prowadzenie. Czym dalej jednak trwał mecz tym lepiej prezentowała się nasza ekipa. Po faulu na Kułakowskim sędzia podyktował rzut karny którego pewnie wykorzystał Łukasz Kul. Na dobrze przygotowanym boisku co chwila próbowaliśmy atakować ekipę przeciwną. Po jednej z świetnych sytuacji swoim byłym kolegom przypomniał się Zieliński który ze stoickim spokojem mijając bramkarza wyprowadził naszą kamandę na prowadzenie. po chwili świetne podanie Wińskiego wykorzystał Górski i do przerwy wynik brzmiał 3-1.
Na drugą połowa wyszła praktycznie inna jedenastka. Na bramce z powodu braku nominalnych bramkarzy stanął Bartek Ożarowski który doskonale poradził sobie w nowej roli. Tuż po przerwie najlepiej pod bramką rywala odnalazł się Adam Michno podwyższając wynik na 4-1. Adam piłkarsko tego dnia był bardzo dobrze dysponowany co pokazała brama jego autorstwa na 5-1. Fenomenalnie wykonany rzut wolny z okolic 35 m znalazł się w okienku bramki bezradnie interweniującego bramkarza z Sokół. Takiego wolnego nie powstydził by się Grzesiek Beckham Chim, którego z tego miejsca serdecznie pozdrawiamy. Bramki na 6-1, 7-1, 8-1 potwierdziły tylko naszą dominację w drugiej połowie spotkania.
Warto zaznaczyć że w naszym zespole zagrało czterech zawodników z rocznika 2003 i młodsi – bracia Kulwiccy- Jakub i Krzysztof, Jakub Porowski oraz Kacper Wiński

„Cieszą momenty gdy drużyna bardzo dobrze realizowała założenia taktyczne. Martwią popełniane proste błędy w sytuacjach pozornie bardzo prostych oraz zachowanie niektórych zawodników. Mamy nad czym pracować ale wierzę że z kolejnymi meczami będziemy prezentowali się jeszcze lepiej. Z bardzo dobrej strony pokazali się bracia Kulwiccy którzy bez żadnego strachu czy też respektu dla rywala walczyli z dorosłymi zawodnikami. Jestem przekonany że w niedalekiej przyszłości z przytupem wejdą do naszej drużyny” – tak spotkanie podsumował trener Paweł Kul.

MKS Pogoń Łapy:
I połowa: Komar J, – Wiński, Komar K, Łupiński, Porowski, Kułakowski, Kul Ł, Michno, Ożarowski, Zieliński, Górski.
II połowa: Ożarowski- Onopa, Kul D, Michno, Łuczak, Mierzwiński, Perko, Kul Ł, Dowejko, Michalski, J. Kulwiccki ,( 67 K. Kulwicki )

Bramki: Kul Ł, Zieliński, Górski, J, Kulwicki, K. Kulwicki, Michno JR x2, Mierzwiński

Kolejny sparing nasi Seniorzy rozegrają w sobotę 29.02.2019 w Białymstoku na boisku Mechaniaka o godzinie 16.00 z Koroną Dobrzyniewo.

Napisz komentarz