MKS "Pogoń" Łapy

Podsumowanie rundy jesiennej Trampkarzy.

Drużyna Trampkarzy udanie zakończyła rundę jesienną. W ostatnich dwóch spotkaniach odniosła dwa zwycięstwa. W ostatnim spotkaniu na wyjeździe rozgromiła drużynę KS Śniadowo 14-2. Chłopcy od początku grali z dużym zaangażowaniem i radością. Szybko udało im się strzelić bramkę, której autorem był Nadolny. Kolejne bramki wpadały jak na zawołanie, kolejno strzelali: Jakub Kulwicki, Krzysztof Kulwicki, Krzysztof Kulwicki, Jakub Kulwicki, Jakub Kulwicki, Krzysztof Kulwicki, Łukasz Kukowski, Jakub Kulwicki i Łukasz Kukowski. Gospodarzom udało się strzelić jedną bramkę po dobrze wykonanym rzucie rożnym i gapiostwie naszej obrony. Do przerwy było 10-1. Po przerwie tempo gry wyraźnie spadło i nasi zawodnicy tylko czterokrotnie pokonali bramkarza rywali, a sami pozwolili rywalom na strzelenie jednej bramki. Bramki w drugiej części strzelali Jakub Kulwicki, Kacper Choiński, Marcin Grodzki i najładniejszą bramkę w rundzie zdobył przewrotką Jakub Kulwicki ustalając wynik meczu na 14-2. Było to nasze najwyższe zwycięstwo w rozgrywkach ligowych. W ostatniej kolejce naszym rywalem był zespół Ruchu Wysokie Mazowieckie. Stawką meczu było drugie miejsce w tabeli gr. 2 Trampkarzy. Byliśmy w tym meczu zespołem dużo lepszym, ale nasze proste błędy w obronie i brak skuteczności sprawiły, że było to bardzo ciężkie spotkanie. Zaczęliśmy od starty bramki po prostym błędzie naszego obrońcy. W kolejnych minutach mieliśmy kilka okazji, ale brakowało skuteczności. Przed przerwą w zamieszaniu pod bramką rywala dużym sprytem wykazał się Kukowski, który strzałem ,,z czuba” dał nam wyrównanie. Po przerwie dalej przeważaliśmy czego efektem była bramka na 2-1 autorstwa Jakuba Kulwickiego. Za chwilę bardzo ładną akcję przeprowadził Choiński Kacper, zakończyła się ona rzutem karnym. Do piłki podszedł Krzysztof Kulwicki niestety uderzył niecelnie i wynik nie uległ zmianie. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i po błędzie naszego bramkarza tracimy bramkę na 2-2. Gdy wydawało się, że skończymy rundę bez zwycięstwa u siebie, pod dobrej akcji Jakuba Kulwickiego bramkę dającą nam zwycięstwo strzela Kukowski. Wygrywamy 3-2.

Kadra zespołu w rundzie jesiennej: Cepowicz Kacper, Choiński Dawid, Choiński Kacper, Grabowski Hubert, Grodzki Marcin, Kobylarz Piotr (Br), Kukowski Łukasz, Kulwicki Jakub, Kulwicki Krzysztof (C), Łapiński Kacper, Łapiński Krystian, Łupiński Piotr (Br), Markowski Krystian, Nadolny Damian, Perkowski Kamil, Truskolaski Bartłomiej, Płoński Patryk. Trener: Łukasz Kul, Asystent trenera: Maciej Bajda.

Podsumowując całą rundę bardzo żałuję, że nie zrealizowaliśmy celu jakim było wygranie swojej grupy i udział w barażach o grupę mistrzowską. Zajęliśmy drugie miejsce. W 7 meczach odnieśliśmy 5 zwycięstw, 1 remis i doznaliśmy 1 porażki. Strzeliliśmy 28 bramek i 14 straciliśmy. Można powiedzieć, że jeden bardzo słaby mecz z drużyną Orła Kolno u siebie zakończony porażką 1-6 pogrzebał nasze szanse. Obiektywnie jednak patrząc Kolno było w tej rundzie od nas lepsze. My mieliśmy swoje problemy: przed sezonem do Jagiellonii B-stok przeszło 4 zawodników, którzy do tej pory stanowili trzon drużyny, poważne kłopoty zdrowotne wykluczyły z gry Bajdę, kilku zawodników przez całą rundę narzekało na lżejsze problemy zdrowotne, nie pozwalające grać na maksimum swoich możliwości, z gry w połowie rundy zrezygnował Patryk Płoński, z różnych względów nie wszyscy mogli być na większości treningów. Systematycznie w zajęciach brało udział 10-13 zawodników. Biorąc to wszystko po uwagę trzeba przyjąć osiągnięte rezultaty i poziom gry za realne możliwości na tą chwilę. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim zawodnikom, którzy mimo obowiązków szkolnych, przygotowań do bierzmowania i przede wszystkim bardziej lub mniej bolesnych kontuzji  solidnie trenowali i zawsze z zapałem podchodzili do swoich obowiązków zawodniczych. Sezon zimowy spędzimy na salach w SP 1, LO i hali w ZSM, a także na łapskim Orliku. Liczę na dużą frekwencję na zajęciach i życzę dużo zdrowia.  Na koniec małe statystyki.

Wszystkie mecze od początku do końca (490 minut) zagrali: Kacper Cepowicz, Hubert Grabowski, Jakub Kulwicki

Strzelcy bramek w tej rundzie: Jakub Kulwicki – 10, Krzysztof Kulwicki – 7, Łukasz Kukowski – 4, Damian Nadolny -2

Kacper Choiński -2, Marcin Grodzki -1, Bartłomiej Truskolaski -1, Kamil Perkowski -1.

Najwięcej treningów i meczy (sierpień – październik) – Kobylarz (50), Grodzki i Markowski (49), Grabowski (48), Truskolaski (45)

Napisz komentarz