MKS "Pogoń" Łapy

Juniorzy- podsumowanie rundy jesiennej 2018-2019

Sezon 2018/2019 rozpoczęliśmy przygotowując się już w lipcu. W ramach przygotowań trenowaliśmy 3 razy w tygodniu na stadionie miejskim w Łapach. Podczas przygotowań rozegraliśmy dwa mecze kontrolne z seniorskim zespołami występującymi w rozgrywkach A klasy a konkretnie – pobliskim Zniczem Suraż oraz Iskrą Wyszki

Formuła rozgrywek Podlaskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii Junior wygląda następująco: 11 drużyn- czyli jedna grupa. Martwi fakt że na poziomie juniora w całym województwie Podlaskim jest tylko tyle drużyn. Nasza drużyna rywalizowała więc z zespołami: Wissa Szczuczyn, MOSiR Grajewo, Olimpia Zambrów, GKS Stawiski, MOSP Białystok, Wigry Suwałki, ŁKS Łomża, Hetman Białystok, Pomorzanka Sejny, Ruch Wysokie Mazowieckie, Hetman Białystok. Po trzech kolejkach z rozgrywek usunięto Pomorzankę Sejny która po drodze zebrała trzy walkowery
Po rozegraniu wszystkich meczów rundy jesiennej,
drużyny które zajmą miejsca 1 i 2 w tabeli
Ligi Wojewódzkiej,awansują do rozgrywek Ligi
Makroregionalnej U-19, w której będą występować w rundzie wiosennej sezonu 2018/19.

Cel jaki sobie wspólnie postawiliśmy przed rozgrywkami to nauka przed startem w rozgrywkach seniorskich. Doświadczenie jakiego nabraliśmy przez całą rundę rywalizując z dużo silniejszymi rywalami np: ŁKS Łomża czy Hetman Białystok z pewnością zaprocentuje w przyszłości.
Rundę ostatecznie zakończyliśmy w ostatni weekend października – udało nam się zgromadzić 7 pkt – które ostatecznie w tabeli dają nam 8 miejsce.

W trakcie rozgrywek mieliśmy wzloty i upadki. Wzloty choćby bardzo dobry mecz w Grajewie oraz wygrana w niezłym stylu z GKS Stawiski. Upadki- niestety było ich troszkę więcej. Z czysto piłkarskich spraw – wysokich porażek z Hetmanem, ŁKS Łomża można było z pewnością uniknąć. Z nie piłkarskich – poważne urazy Piotra Górskiego i Franka Ostrzygało którzy odgrywali bardzo ważna rolę w naszej drużynie. Martwi też malejąca frekwencja na treningach. Nie można solidnie przygotować się do meczu trenując raz w tygodniu.

Chwała tym chłopakom którzy regularnie byli w stanie poświęcić czas na treningi, mecze. W wielu przypadkach wyrzeczenia ponosili rodzice zawodników, którzy musieli ,,dowozić” zawodników na zajęcia, spotkania ligowe, towarzyskie, w kadrze naszej drużyny znajdują się bowiem chłopcy z całej naszej gminy i nie tylko. Niejednokrotnie to właśnie dojeżdżający chłopcy pomimo wielu obowiązków byli obecni na zajęciach, a miejscowi mieli problem z dotarciem na trening…

Podsumowując, musimy bardzo ciężko przepracować zimowy okres przygotowawczy aby właściwie przygotować się do rundy rewanżowej. Nie ma innej metody aby podnosić swoje umiejętności niż ciężki trening, trening i jeszcze raz trening. Pamiętajmy o tym, że ideą naszego klubu jest, aby zawodnicy, którzy w następnym roku zakończą swoją juniorska przygodę, reprezentowali klub i gminę Łapy w zespole seniorów nie zależnie od tego którą ligę będą reprezentować

Kadra:
Bramkarz: Paweł MIŁKOWSKI,

Obrońcy: Jakub BAJDA, Dawid CHOIŃSKI, Mateusz IGNACZUK, Damian KUL, Szymon MAZUR, Franciszek OSTRZYGAŁO, Bartłomiej WARPECHOWSKI

Pomocnicy: Marek DOWEJKO, Piotr KOWALEWICZ, Mateusz KUKOWSKI, Jakub ŁUPIŃSKI, Damian MALINOŚ, Bartosz NIECIKOWSKI, Kacper ONOPA, Mateusz PERKO, Jakub POROWSKI, Kacper WIŃSKI, Dominik GÓRSKI

Napastnicy: Piotr GÓRSKI, Mateusz MAZUR, Jakub ROSZKOWSKI, Konrad WIŃSKI

Trener Paweł Kul

 

Napisz komentarz