MKS "Pogoń" Łapy

Kolejne zwycięstwo Trampkarzy

W dniu 18.04.2019 rozegraliśmy kolejne spotkanie w rundzie wiosennej tym razem na wyjeździe. Naszym rywalem była ekipa lidera Orła Kolno. Udaliśmy się na te spotkanie w mocno okrojonym składzie ponieważ 2 zawodników było chorych (Choiński Kacper, Truskolaski Bartłomiej), a kolejnych trzech jest kontuzjowanych (Grodzki Marcin, Choiński Dawid i Damian Nadolny). Zostało nas 11 i dodatkowo pojechał z nami Jakub Łupiński z Młodzika. Mimo przeciwności losu jechaliśmy do Kolna, żeby zrewanżować się za porażkę u siebie 1-6 w rundzie jesiennej. Mecz rozpoczął się dla nas fatalnie bo już w 3 minucie po błędzie naszej obrony i nie zdecydowaniu bramkarza tracimy bramkę. Do 20 minuty wyglądaliśmy bardzo słabo i nic nie wskazywało na poprawę naszej gry. Wtedy szybko rozegraliśmy rzut wolny i piękne długie podanie Kukowskiego cudownym wolejem wykończył Jakub Kulwicki. Po tej bramce chłopcy zaczęli grać odważniej czego efektem była kolejna piękna bramka tym razem z głowy Jakuba Kulwickiego, a asystował Płoński. Niestety nie udało nam się dotrzymać prowadzenia do przerwy, ponieważ po serii nie udanych wybić piłki przez naszych obrońców gospodarze doprowadzają do wyrównania. Remis do przerwy 2-2 zwiastował ciekawą drugą połowę. W niej bardzo długo mieliśmy lekką przewagę, stworzyliśmy sobie kilka niezłych okazji, ale zabrakło wykończenia. Dużo lepiej graliśmy w obronie, więc nie pozwoliliśmy gospodarzom zagrozić naszej bramce. W 73 mieliśmy rzut rożny, po dobrym dośrodkowaniu Grabowskiego, najlepiej w polu karnym odnalazł się Markowski, który bardzo precyzyjnym strzałem głową dał nam prowadzenie 3-2. Nasza gra się uspokoiła i dobiliśmy rywala w końcówce meczu, po asyście Płońskiego hattricka ustrzelił Jakub Kulwicki. Wygraliśmy 4-2. Chłopcy zostawili dużo zdrowia na boisku, konsekwentnie realizowali założenia przed meczowe i zasłużyli na wygraną. Mimo kilku błędów na początku meczu, grali agresywnie, mądrze z tyłu i stwarzali sobie sporo sytuacji, z których wykorzystali 4 i strzelili przepiękne bramki. Był to jeden z najlepszych meczy w tym sezonie i wszyscy bez wyjątku zasłużyli na pochwałę. Kolejny mecz w następną sobotę z drużyną Orlęta Czyżew. Kadra: Kobylarz, Łupiński Kacper, Łupiński Jakub, Cepowicz, Kulwicki Krzysztof, Markowski, Kukowski, Perkowski, Grabowski, Roszkowski, Płoński, Kulwicki Jakub.

Napisz komentarz