MKS "Pogoń" Łapy

A klasa: Znicz Suraż- MKS Pogoń Łapy 1-5 (0-2)

Niedzielne spotkanie to derby z pobliskim zespołem Znicza Suraż.
Od początku spotkania nie brakowało walki. Rywal nastawił się na przerywanie akcji wszystkimi możliwymi środkami. W 7 minucie było 1-0. Mierzwiński urwał się prawą stroną boiska, dokładnie zagrał w pole karne a tam Wiński ze stoickim spokojem umieszcza piłkę w siatce. W 18 minucie po niemalże identycznej sytuacji jak przy pierwszej bramce prowadzenie podwyższa Kułakowski. Do przerwy nasz zespół dość cierpliwie rozgrywał piłkę, rywal zaś mimo niekorzystnego wyniku ograniczał się do kontr.
Po przerwie zaś dosyć szybko narobiliśmy sobie problemów. Po serii indywidualnych błędów w jednej akcji ostatecznie w polu karnym Chodorowski fauluje jednego z zawodników Znicza. Arbiter podyktował rzut karny który wykorzystał zawodnika z Suraża. Od tego momentu zespół gospodarzy dostał zastrzyk energii ruszając do ataku. Nasza drużyna na taki obrót spraw zareagowała najlepiej jak mogła i za sprawą indywidualnej akcji Ożarowskiego który w polu karnym świetnie odnalazł Kułakowskiego podwyższyła prowadzenie na 3-1. W okolicach 65 minucie gry na boisku pojawił się nasz niezawodny junior Jakub Kulwicki który do końca spotkania dorzucił dwie bramki zamykając te spotkanie. Warto wspomnieć o obronionym karnym nr 2( który arbiter podyktował za rzekome zagranie piłki ręką ) przez naszego golkipera Huberta Łapińskiego który wyczuł intencje strzelca.
Wynikiem 5-1 zakończył się ten mecz w którym jak najbardziej zasłużone zwycięstwo odniosła nasza drużyna.
„Pojedynek derbowy który wygraliśmy przyniósł wiele emocji i wiele cennego doświadczenia. Przez większą cześć spotkania kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Chwała dla zespołu za walkę i zaangażowanie bo mówiłem jeszcze przed spotkaniem, że to będzie ciężki pojedynek” tak spotkanie podsumował Trener Paweł Kul
⚽️ Bramki: Kułakowski 18′. 64′, Wiński 7, Kulwicki Jakub 71′, 74′
🔥MKS Pogoń Łapy:
H. Łapiński – Kul D, Chodorowski ( 57′ Łupiński), Rydzewski (70′ Porowski) Komar J, Wiński, Mierzwiński (46′ Ożarowski), Kul Ł ( 65′ Zieliński ),Michno, Górski (67′ J. Kulwicki), Kułakowski (70′ Perko )
Sędziowie:
👨‍⚖️Dawid Kujawa(główny)
👨‍⚖️Błażej Kujawa (asystent nr 1)
👨‍⚖️Dawid Deptuła(asystent nr 2)
Widzów: Bez udziału publiczności
Projekt współfinansowany ze środków Miasta i Gmina Łapy oraz ze wsparciem Województwo Podlaskie

 

Napisz komentarz