MKS "Pogoń" Łapy

A klasa: Cresovia II Siemiatycze – MKS Pogoń Łapy 0-3 (0-0

Długo wyczekiwany przez wszystkich moment – czyli start ligi w naszym przypadku miał miejsce w Siemiatyczach. Tam udaliśmy się na mecz aby zmierzyć się z rezerwami miejscowej Cresovii.
Od początku spotkania w poczynaniach obydwu drużyn wkradł się duży chaos. Gra nie kleiła się zarówno nam jak i gospodarzom co przełożyło się na marne widowisko. W okolicach 25 minuty spotkania dobrą okazję na otwarcie wyniku miał Kułakowski jednak piłka po jego strzale znalazła swoje miejsce w miejscowym zalewie. Po chwili odpowiedzieli gospodarze jednak debiutujący naszych barwach – popularny „Orzech” nie dał się pokonać. Tuż przed przerwą dwukrotnie zakotłowało się przed naszą bramką jednak zawodnicy Cresovii nie potrafili pokonać naszego golkipera. Do przerwy wynik brzmiał 0-0.
Na drugą połowę nasza drużyna ruszyła zdecydowanie odważniej w kierunku bramki przeciwnika. Szczególnie obrońcom z Siemiatycz uprzykrzał życie Mierzwiński który tuż po przerwie zameldował się na murawie. W 55 minucie było 1-0. Po przytomnie rozegranym rzucie wolnym przez Łukasza Kula w polu karnym znalazł się Mierzwiński który otworzył wynik spotkania. Na 2-0 podwyższył Michalski. Bardzo mocne uderzenie za pola karnego sprawiło jak się okazało olbrzymie problemy bramkarzowi Cresovii który ostatecznie musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Wydawało się że mecz jest pod naszą kontrolą jednak gospodarze nie dawali za wygraną. Po fatalnych indywidualnych błędach narażaliśmy się na zabójcze kontry jednak tego dnia skuteczność nie była mocną stroną ekipy z Siemiatycz. Wynik na 3-0 ustalił Krzysiek Kulwicki który przytomnym uderzeniem wykorzystał kolejny błąd bramkarza rywali.
„Po tak długiej przerwie i po tylu zawirowaniach związanych ze startem ligi ciężko było ocenić na co było stać nasz zespół. Bardzo słaba pierwsza połowa oraz odrobinę lepsza druga pokazuje że mimo korzystnego rezultatu mamy nad czym pracować. Chwała jednak chłopakom że mimo tego że „nie szło” potrafil wygrać ten mecz i to cieszy. Dopisujemy trzy punkty i to jest najważniejsze.” – tak spotkanie podsumował Trener Paweł Kul
⚽️ Bramki: Mierzwiński 55′, Michalski 65′, Kulwicki Krzysiek 90+2
📒Żółte kartki: Kul Damian, Rydzewski, Łupiński, Górski
🔥MKS Pogoń Łapy:
Łapiński H, – Rydzewski (46′ Mierzwiński) Kul D (46′ Łupiński ) Komar J (75′ Porowski) , Komar K, Wiński, Kul Ł, Michno, Kułakowski (76″ Kulwicki J) Zieliński (62′ Michalski) , Górski ( 76′ Kulwicki J)
Sędziowie:
👨‍⚖️Leszek Bielicki (główny)
👨‍⚖️Marcin Łebkowski (asystent nr 1)
👨‍⚖️Jakub Kaseja (asystent nr 2)
Widzów: Bez udziału publiczności
Projekt współfinansowany z budżetu Gmina Łapy oraz ze wsparciem Województwo Podlaskie

Napisz komentarz