MKS "Pogoń" Łapy

A klasa: MKS Pogoń Łapy- Pionier Brańsk 3-1 (1-0)

W piątkowe popołudnie na Stadionie Miejskim w Łapach podejmowaliśmy rywala z pobliskiego Brańska a konkretnie drużynę Pioniera.
Początek spotkania to bardzo złe wejście w mecz naszego zespołu. Mieliśmy duże problemy z konstruowaniem akcji. Chaos i nie potrzebne faule to obraz początku spotkania. Drużyna gości grała lepiej i zdecydowanie konkretnie przeprowadzała swoje ataki. W okolicach 20 minuty po jednej z nich sędzia pośpieszył się z użyciem gwizdka i przerwał korzystną akcję rywali dyktując rzut wolny. Bardzo mocne uderzenie rywala Brańska obronił jednak nasz bramkarz Łapiński. W 28 minucie po szybkim wznowieniu gry przez naszego golkipera i długim wykopie na połowę rywala w walce z obrońcami poradził sobie kapitalnie Kułakowski. Mając przed sobą bramkarza z Brańska został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny którego pewnie wykorzystał nasz etatowy wykonawca a konkretnie Adam Michno. W 44 minucie powalony w polu karnym został ponownie Kułakowski, tym razem jednak sędzia podyktował… rzut sędziowski. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.
Druga połowa to zdecydowana przewaga naszego zespołu. Rywal pozwalał już nam na zdecydowanie więcej i efektem były szybkie dwie bramki. Kapitalnym uderzeniem z 30 m bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Michno i było 2-0. 10 minut później po jednej z kontr doskonałe podanie Michno wykorzystał Górski i można powiedzieć było po meczu. Rywale nie „złożyli broni” i ambitnie atakowali naszą bramkę ale trzeba przyznać że bardzo dobre zawody rozgrywał wspomniany wcześniej Hubert Łapiński który swoimi interwencjami wprowadzał wiele spokoju w poczynaniach naszej defensywy. Mieliśmy bodajże trzy bądź cztery wyborne sytuacje do podwyższenia wyniku jednak ani Zieliński ani Kułakowski ani Kulwicki nie potrafili pokonać bramkarza gości. W 89 minucie kapitalnym podaniem popisał się wprowadzony chwilę wcześniej Rogowski a Kostrzyńskiemu nie pozostało nic innego jak pokonać naszego bramkarza.
„Cieszy kolejne zwycięstwo, jednak martwi styl w jakim je osiągnęliśmy. Za dużo było nerwowości w naszej grze obronnej. Pierwsza połowa to ambitna postawa drużyny i dobra gra Pioniera w drugiej to jednak my mieliśmy ten mecz pod kontrolą i w pełni zasłużenie strzeliliśmy trzy bramki. ” tak spotkanie podsumował Trener Paweł Kul
⚽️ Bramki: Michno 28′,48′, Górski 62′
🔥MKS Pogoń Łapy:
H. Łapiński – Kul D, Porowski (62′ Rydzewski ), Łupiński (40′ Chodorowski ) Tomaszewski (50′ J. Komar ), Wiński ( 75′ Mierzwiński ), Ożarowski ( 46′ Górski ) Kul Ł, Zieliński (60′ K. Kulwicki ), Michno, Kułakowski,
Sędziowie:
👨‍⚖️Dawid Kujawa(główny)
👨‍⚖️Błażej Kujawa (asystent nr 1)
👨‍⚖️Kamil Baranowski (asystent nr 2)
Widzów: Bez udziału publiczności
Projekt współfinansowany ze środków Miasta i Gmina Łapy oraz ze wsparciem Województwo Podlaskie

Napisz komentarz