MKS "Pogoń" Łapy

A klasa: MKS Pogoń Łapy vs Iskra Narew 2-0 ( 2-0 )

Plaga kontuzji z jaką mierzyła się nasza drużyna nie napawała optymizmem przed dzisiejszym spotkaniem z Iskrą Narew. Ostatecznie udało się skleić meczową osiemnastkę z czego trener Kul na pewno był zadowolony.
Na domiar złego groźnego urazu na przedmeczowej rozgrzewce nabawił się Łapiński. Mimo bólu popularny ” Lord ” podjął rękawice i stanął w bramce naszego zespołu. W 6 minucie gry po jednej z interwencji okazało się jednak że nie może kontynuować spotkania i w jego miejsce wszedł również narzekający na problemy ze zdrowiem pierwszy policjant wśród bramkarzy a konkretnie Mariusz Gąsowski. Wracając do samego spotkania to my narzuciliśmy Iskrze swoje warunki gry. Eksperymentalny skład z trójką najbardziej doświadczonych środkowych pomocników w lidze przyniósł zamierzony efekt. Pierwszą groźną szansę mieli jednak goście jednak tym razem słupek uratował naszą drużynę. Po naszej stronie dobrze w polu karnym znalazł się Ożarowski i jego strzał również wylądował na słupku. W 25 minucie spotkania było 1-0. Sprytem i precyzyjnym długim podaniem z rzutu wolnego popisał się Michno, piłka trafiła do Łukasza Kula który po profesorsku przyjęciem oszukał obrońce gości i precyzyjnym strzałem wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. W 43 minucie Łukasz zdobywa swoją drugą bramkę. Złe wybicie piłki przez zawodnika z Narwi która trafia pod nogi naszego pomocnika a ten pięknym strzale za pola karnego podwyższa wynik spotkania.
 Po przerwie Iskra zdecydowanie odważniej ruszyła do swoich ataków. Po jednym z nich zawodnik Iskry musiał tylko trafić do pustej bramki. A że to nie taka prosta sztuka przekonywali się nie tacy piłkarze jak wyżej wymieniony kolega który najzwyczajniej w świecie skiksował. Po naszej stronie najlepszą okazję wypracował Michalski który dograł Kowalewiczowi jednakże ten nie zdążył zamknąć akcji. Do końca meczu nasza drużyna potrafiła utrzymać się przy piłce ograniczając już ataki zmęczonych zawodników z Narwi w wyniku czego wynik z przerwy nie zmienił się i ostatecznie 3 punkty jak najbardziej zasłużenie zostają w Łapach.

” Chwała chłopakom za dobry mecz. Mimo osłabionego składu, pokazaliśmy serce do gry i nieustępliwości a to ostatecznie przełożyło się na korzystny rezultat. Jestem dumny z zespołu że mimo kontuzji zawodnicy zacisnęli zęby i grali na tyle ile starczyło im zdrowia a za to należą się im wielkie brawa”- tak spotkanie podsumował II trener Adam Michno

⚽️MKS Pogoń Łapy:
Łapiński ( 6′ Gąsowski) – Kul Damian, Komar, Łupiński ( 68′ Michalski ) Onopa (87′ Kukowski),Wiński ( 54′ Choiński ) ,Michno,Perko Makowski (78′ Dowejko) . Kul Łukasz, Ożarowski ( 70′ Kowalewicz )
✍️ Bramki dla MKS: Kuł Łukasz 25′, 43′,
🎫 Kartki: Choiński, Kukowski, Łupiński

Sędziowie:
👨‍⚖️Adam Baranowski ( główny )
👨‍⚖️Mariusz Łukianiuk ( asystent nr 1)
👨‍⚖️Karolina Sosna ( asystent nr 2 )

Widzów: 100
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Łap

y.

Napisz komentarz