MKS "Pogoń" Łapy

A klasa: Husar Nurzec vs MKS Pogoń Łapy 1-2 ( 0-0 )

W ostatnim meczu rundy przyszło nam się udać do Nurca aby tam rozegrać pojedynek z miejscowym Husarem.
Od początku spotkania zapowiadało się że ten mecz nie będzie łatwy. Rywal postawił twarde warunki, grał bardzo mądrze na wąskim boisku z wieloma doświadczonymi zawodnikami w swoim składzie. Mecz toczył się głównie w środku pola z czego brakowało klarownych sytuacji bramkowych. Natomiast to miejscowi jako pierwsi mogli wyjść na prowadzenie. Po stałym fragmencie zakotłowało się w naszym polu karnym ale czujny w bramce był Gąsowski. W 30 minucie nasz bramkarz popisał się fenomenalną interwencją. Piłkę zmierzającą w okienko bramki w tylko sobie znany sposób sparował na rzut rożny. My natomiast najlepszą okazję mieliśmy po akcji Górskiego ten jednak skiksował i bramkarz miejscowych nie miał problemów ze złapaniem piłki. Do przerwy 0-0.
Na drugą połowę wyszliśmy bardziej zmotywowani że w tym meczu można powalczyć o zwycięstwo. Zmieniając taktykę i grając bardziej ofensywnie zaczęły pojawiać się pierwsze konkretne ataki na bramkę gospodarzy. Brakowało jednak jak zawsze skutecznego wykończenia. W okolicach 60 minuty było 1-0 dla gospodarzy. Po kiksie Damiana Kula, piłkę w polu karnym przejął zawodnik Husara, dogrywając ją do lepiej ustawionego partnera który strzałem na pustą bramkę uszczęśliwił miejscowych kibiców. Ten stan rzeczy jednak nie załamał naszych zawodników którzy wzięli się do odrabiania strat. W 65 minucie meczu sędzia po ewidentnym zagraniu piłki ręką w polu karnym gospodarzy zagwizdał rzut karny. Po licznych protestach chociaż w tym przypadku nie było żadnych wątpliwości żółtą kartką za dyskusję z arbitrem zostaje ukarany zawodnik z Nurca. Piłkę na 11 metrze ustawił Łukasz Kul który nie zawiódł drużyny i wyrównał stan meczu. Im dalej trwał mecz tym przewaga naszej drużyny powiększała się. Kluczowym momentem okazała się 80 minuta meczu. Świetne podanie Kułakowskiego otrzymał Dominik Górski, który wykorzystał przewagę szybkości nad obrońcą Husara znajdując się w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy. Mimo rozpaczliwej obrony bramkarza nie udało mu się powstrzymać tego strzału który tuż przy słupku ugrzązł w siatce. W tym momencie na boisku pojawił się pijany kibic gospodarzy który miał olbrzymie pretensję do arbitra liniowego który nie podniósł wg oceny kibiców gospodarzy spalonego. Sędziowie na chwilę przerwali mecz a protestujących kibiców musieli uspokajać piłkarze Husara. Do końca spotkania kontrolowaliśmy przebieg meczu, wyrywając z trudnego terenu cenne 3 punkty.

” Nie był to najlepszy mecz obu drużyn, gdzie w głównej mierze dominowała walka o każdą piłkę. Cieszy jednak że po raz kolejny potrafiliśmy odmienić losy spotkania mimo iż nie wszystko szło zgodnie z planem. Dziękuje chłopakom za udaną rundę w której zrobiliśmy kawał dobrej roboty i z niecierpliwością czekamy już na wiosenne potyczki. „- tak spotkanie podsumował trener Paweł Kul

⚽️MKS Pogoń Łapy:
Gąsowski – Kul Damian, Komar ( 38’Kułakowski), Chodorowski ,Onopa (65′ Wiński), Michno ( 89′ Kowalewicz), Perko ( 81′ Choiński ) Makowski (50′ Ożarowsk), Kul Łukasz, Tomaszewski, Górski Dominik ( 85′ Porowski )

✍️ Bramki dla MKS: Kul Łukasz 65′, Dominik Górski 80′,

Sędziowie:
👨‍⚖️Hubert Pianka ( główny )
👨‍⚖️Tomasz Siemieniuk ( asystent nr 1)
👨‍⚖️Karol Murach ( asystent nr 2 )

Widzów: 100 ( w tym 30 z Łap )
Projekt współfinansowany ze środków Miasto i Gmina Łapy.

Zarząd, trenerzy i zawodnicy chcieliby serdecznie podziękować wszystkim kibicom którzy dopingowali, wspierali i motywowali naszą drużynę. Nie jednokrotnie słyszeliśmy miłe słowa otuchy, w szczególności pod adresem młodych piłkarzy którzy dopiero zaczynają przygodę z seniorską piłką. Dziękujemy i zapraszamy na wiosnę 🔥👏👏👏👏⚽️

Napisz komentarz