MKS "Pogoń" Łapy

A klasa: KS Sokoły- MKS Pogoń Łapy 1-1 (0-1)

Dzisiejszy pojedynek to wyjazdowy mecz z pobliską drużyną KS Sokoły.
Początek spotkania to wzajemne badanie się obydwu zespołów. My budowaliśmy grę, rywal w niskiej obronie próbował kontrować ataki. Nasz zespół grał dość spokojnie z czego sytuacji w pierwszej połowie było jak na lekarstwo. W okolicach 30 minuty było 1-0. Rzut z autu wykonany przez Jarka Komara zawędrował w pole karne gospodarzy a tam najlepiej odnalazł się Zieliński który strzałem głową dał nam prowadzenie jednocześnie przypominając się kibicom gospodarzy. Do przerwy nic więcej się nie wydarzyło i do szatni schodziliśmy z minimalnym prowadzeniem.
Druga połowa to odważniejsze ataki drużyny z Sokół. Fakt że idealnie te ataki kontrowaliśmy cóż z tego jak pierwszej dogodnej sytuacji nie wykorzystał Kułakowski. Po chwili kolejna dobra akcja tym razem Górski nie potrafił pokonać miejscowego bramkarza. Nie wykorzystane sytuacje się mszczą i tak niestety było w tym przypadku. Świetne podanie Chima trafiło do lewego pomocnika ekipy z Sokół ten nie zastanawiając się po ziemi uderzył obok naszego golkipera. Po drodze jeszcze do pustaka wepchnął piłkę kolejny zawodnik z Sokół i był remis. Mecz nabrał dramaturgi. Rywal ewidentnie poczuł wiatr w żagle, próbując przeważyć szalę na swoją korzyść a my ? marnowaliśmy kolejne dobre okazje za sprawą Michalskiego i Wińskiego. Świetną okazję mieli jeszcze zawodnicy KS Sokoły jednak kapitalną interwencją popisał się Łapiński. Do końca spotkania trwała zażarta walka o każdy metr boiska ale wynik się nie zmienił i remisem zakończył się ten mecz.
„Trudny mecz na trudnym terenie. Brakowało wykończenia idealnych sytuacji, gdzie przy lepszej skuteczności mogliśmy zamknąć to spotkanie a tak tracimy bramkę i jest remis. Szanujemy jednak ten punkt gdyż ekipa z Sokół pokazała że na swoim terenie potrafią zaskoczyć ” -tak spotkanie podsumował Trener Paweł Kul.
⚽️ Bramka: Zieliński 30′
🔥MKS Pogoń Łapy:
H. Łapiński – Kul D, ( 80′ Rydzewski ), Porowski (70′ Perko), K. Komar, J. Komar, Ożarowski ( 50’Wiński), Górski ( 75″ J.Kulwicki ), Kul Ł, Zieliński (60′ Michalski ), Michno, Kułakowski
Sędziowie:
👨‍⚖️Tomasz Borawski(główny)
👨‍⚖️Leszek Bielicki (asystent nr 1)
👨‍⚖️Kamil Rogowski (asystent nr 2)
Widzów: 50
Projekt współfinansowany ze środków Miasta i Gmina Łapy oraz ze wsparciem Województwo Podlaskie

Napisz komentarz