MKS "Pogoń" Łapy

A klasa: MKS Pogoń Łapy- KS Turośnianka 2-1 (1-0)

W niedzielne popołudnie rozegraliśmy kolejne spotkanie w ramach podlaskiej „Serie A”. Tym razem gościliśmy na naszym obiekcie drużynę KS Turośnianka.
Od początku spotkania cierpliwie budowaliśmy grę. Ekipa gości starała się już na naszej połowie przerywać ataki i skutecznie skontrować nasze poczynania. Trzeba powiedzieć szczerze że momentami brakowało tego ostatniego podania aby przedostać się w okolice bramki golkipera z Turośni. W 30 minucie gry było 1-0. Kapitalnie lewym skrzydłem przedarł się Wiński i skutecznym strzałem wyprowadził naszą ekipę na prowadzenie. Do przerwy najlepszą okazję do podwyższenia wyniku miał jeszcze Mierzwiński jednak tym razem lepszy okazał się bramkarz gości.
Druga połowa to koszmar z Sokół. Zamiast spokojnie postarać się o podwyższenie rezultatu to nasz zespół grał bardzo nerwowo. Tzw „Krew” poczuli rywale i zabrali się do bardziej konkretnych ataków. W 60 minucie świetnym przyjęciem minął naszego obrońce zawodnik Turośnianki i pięknym uderzeniem za pola karnego wyrównał stan meczu. Na domiar złego z boiska musiał zejść Kacper Wiński który jak się okazało złamał obojczyk i zakończył swoje występy w tym sezonie. Od tego momentu mecz się otworzył i zarówno jedna jak i druga ekipa miały swoje okazje na zmianę wyniku. W 70 minucie to my wyszliśmy na prowadzenie. Nasz najmłodszy zawodnik Krzysiek Kulwicki który minutę wcześniej pojawił się na murawie, w solowej akcji niczym rasowy snajper pokonał bramkarza rywala. Do końca meczu emocji nie brakowało jednak wynik się nie zmienił i kolejne zwycięstwo zapisano na naszym koncie.
W tym miejscu naprawdę warto dodać jeden aspekt a mianowicie fantastyczny doping kibiców KS Turośnianka. Bardzo liczna delegacja która pojawiła się na naszym obiekcie pokazała jak w sposób kulturalny wspierać swój zespół. Brawo 👏👏
„Cieszą 3 pkt, martwi kolejny groźny uraz naszego zawodnika. Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, jednak po raz kolejny mimo że „nie idzie” potrafimy takie mecze wygrywać i za to chwała chłopakom.” -tak spotkanie podsumował Trener Paweł Kul.
⚽️ Bramki: Wiński 30′, Krzysiek Kulwicki 70′,
🔥MKS Pogoń Łapy:
Gąsowski – Perko (65′ Kul D ), Rydzewski, K. Komar, J. Komar, Wiński ( 60′ Ożarowski ), Górski ( 88′ Michalski ), Kul Ł, Zieliński (69′ K. Kulwicki ), Kułakowski, ( 60′ Michno ), Mierzwiński (85′ Porowski )
Sędziowie:
👨‍⚖️Michał Zinowczyk(główny)
👨‍⚖️Kamil Niewinski(asystent nr 1)
👨‍⚖️Kamil Łupiński(asystent nr 2)
Widzów: 100
Projekt współfinansowany ze środków Gmina Łapy oraz ze wsparciem Województwo Podlaskie
P.S: Kacper życzymy ci szybkiego powrotu do zdrowia !

Napisz komentarz