MKS "Pogoń" Łapy

A klasa: Bocian Boćki vs MKS Pogoń Łapy 1-1 ( 0-0 )

W czwartek kolejce Serie A udaliśmy się do Bociek aby tam w ,, Bocianim Gnieździe” stoczyć bój z gospodarzami obiektu a konkretnie miejscowym Bocianem. Celowo użyliśmy słowa ,,bój” gdyż z przedmeczowych analiz wiedzieliśmy że gospodarze na własnym gruncie tanio skóry nie sprzedadzą jak zwykł mawiać Mariusz Pudzianowski.
Co do meczu wszystkie nasze prognozy sprawdziły się. Od pierwszego gwizdka sędziego zaczęła się walka. Gospodarze nie odpuścili w tym meczu żadnej stykowej piłki. Grali twardo, ofiarnie i bardzo ambitnie. Co cieszy nasza drużyna dostosowała się do rywala. Mimo wyraźnej różnicy warunków fizycznych dawaliśmy z siebie wszystko. Do przerwy jednak to rywale potrafili sobie stworzyć dwie dobre okazję do zdobycia bramki jednak na posterunku był Łapiński. Z naszej strony najlepszą okazję miał Ożarowski jednak bramkarz z trudem wybił piłkę na rzut rożny.
Po przerwie obraz gry znacząco się nie zmienił. My próbowaliśmy rozgrywać akcję od tyłu, Bocian starał się najprostszym sposobem szukać okazji do strzelenia bramki. Ta sztuka udała im się w 65 m meczu. Po rzucie wolnym w okolicach środka boiska rywal wyprzedził pilnującego go Perko i dał prowadzenie gospodarzom 1-0. Po stracie bramki próbowaliśmy wyrównać jednakże gospodarze ograniczali się do wybijania, przeszkadzania, faulowania co trzeba przyznać wychodziło im skutecznie. Do czasu. . Gdy garstka świętujących już kibiców gospodarzu przygotowywała się do zakończenia spotkania nasza drużyna pokazała że gra się do końca. Łuczak do Dowejki , Dowejko do Kowalewicza który pięknym strzałem obok bezradnie interweniującego golkipera gospodarzy daje nam cenny remis. Nie długo po bramce sędzia Gałczyk kończy spotkanie.

” Niezwykle cenny remis. Brawa chłopakom za walkę i za grę do końca. Duże doświadczenie dla naszych młodych chłopaków którzy z meczu na mecz uczą się nowych rzeczy. Gratulację gospodarzom za ambitną postawę oraz sędziom za bardzo dobrą pracę.” – tak spotkanie podsumował Trener Paweł Kul

⚽️MKS Pogoń Łapy:
Łapiński- Kul Damian, Onopa, Łupiński ( 25′ Perko ), Ostrzygało ( 85′ Dowejko ) Kul Łukasz, Michno Adam , Tomaszewski (70′ Choiński ), Kułakowski ( 60′ Łuczak) Ożarowski ( 80′ Kowalewicz ) Górski Dominik

✍️ Bramka dla MKS: Kowalewicz 91′

Sędziowie:
👨‍⚖️Mariusz Gałczyk( główny )
👨‍⚖️Piotr Rybiński ( asystent nr 1)
👨‍⚖️Krzysztof Matuszewski ( asystent nr 2 )

Widzów: 50 ( w tym 10 z Łap )
Projekt współfinansowany ze środków Gminy Łapy.

 

 

Napisz komentarz