MKS "Pogoń" Łapy

Puchar Polski: Top Auto Białystok – MKS Pogoń Łapy 1-4 ( 0-1)

Wczoraj w strugach ulewnego deszczu wyjątkowo jako goście na własnym obiekcie rozegraliśmy drugą rundę Pucharu Polski z drużyną I Ligi BLS – a konkretnie Top Auto Białystok. Ciężko było przed meczem założyć na co konkretnie stać „gospodarzy” tego spotkania, jedyną informacją była wygrana naszych rywali z Supraślanką Supraśl 3-1.
Od początku spotkania to rywal dłużej utrzymywał się przy piłce. Bardzo dojrzała gra jaką prezentował zespół z Białegostoku mogła z pewnością się podobać. My jednak dzięki dobrej postawie TOP Auto mieliśmy problemy aby budować składne akcje. Ekipa z Białegostoku dwukrotnie poważnie zagroziła bramce naszego bramkarza jednak poprzeczka tego dnia chroniła nas przed stratą bramki. Co nie udało się gospodarzom udało się nam. Dobre dośrodkowanie Adama Michno zamknął czyhający na błąd obrony Łuczak który płaskim strzałem wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Do przerwy więc schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.
Na drugą połowę wyszliśmy z pięcioma zmianami. Głównym celem na kolejne 45 minut było utrzymanie się przy piłce i skuteczniejsze wykończenie naszych akcji pod bramką przeciwnika. Plan legł w gruzach w 55 m meczu. Nie udana pułapka ofsajdowa kończy się zasłużonym golem na 1-1.
Nie długo trwał remis gdyż wprowadzony Dominik Górski świetnym uderzeniem w długi róg ponownie wyprowadza nas na prowadzeni. Drużyna Top Auto nie mając nic do stracenia co raz to mocniej atakowała naszych obrońców jednak niezbyt miała pomysł jak znaleźć drogę do bramki strzeżonej przez Łapińskiego. Gdy wydawało się że do ostatniej minuty meczu będą ważyły się losy tego spotkania – Adam Michno przepięknym uderzeniem z 30 m nie dał szans bezradnie interweniującemu bramkarzowi Top Auto i można powiedzieć że było już po meczu. Na 4-1 w 93 m wynik podwyższył ponownie Adam Michno i tym wynikiem zakończył się ten mecz.

„Bardzo doby mecz w wykonaniu obu drużyn. Wynik jest trochę za wysoki, jednak ponownie cieszy skuteczność w naszym wykonaniu. Dziękuje zespołowi z Białegostoku za mecz fair play, bardzo na plus zaskoczyła mnie ich postawa i życzę im wszystkiego dobrego w kolejnych spotkaniach- tak spotkanie podsumował Trener Paweł Kul.

Bramki: Adam Michno 68′, 90+3′, Łuczak 27′, Górski 58′
MKS Pogoń Łapy:
Łapiński- Porowski ( 46′ Onopa ) Chodorowski ( 85′ Komar Kamil ), Łupiński, Wiński, Ożarowski, Perko ( 46′ Kul Łukasz ), Michno, Łuczak ( 46′ Kułakowski ) Kulwicki Krzysiek ( 46′ Komar Jarek ) Mierzwiński ( 46′ Górski )

W najbliższą sobotę nasz zespół uda się na mecz ligowy d do Gródka . Początek spotkania o godzinie 17.00

Bardzo dobrze rozgrywki zaczęli nasi Juniorzy. Po niezłym meczu pokonali 7-3 zespół MKS MIelnik

Bramki: Nad

Napisz komentarz