MKS "Pogoń" Łapy

Podsumowanie rundy jesiennej 2020/2021 drużyny żaków F1.

Drużynę żaków F1 w tym sezonie tworzą chłopcy z rocznika 2012/2013. Podopieczni trenera Łukasza Kula ostatni swój mecz ligowy rozegrali z powodu przerwy zimowej i pandemii w październiku 2019. Długa przerwa spowodowała dużą chęć gry u młodych zawodników. Chłopcy trenowali od maja, trzy razy w tygodniu przy bardzo dużej frekwencji. Przed startem rozgrywek ligowych rozegrali 2 mecze towarzyskie z ekipą Petrusa Łapy i Narew Choroszcz. Oba mecze zakończyły się porażką, ale dały kolejne doświadczenie piłkarskie. We wrześniu wystartowały rozgrywki ligowe żaków i w formie 4 turniejów przyszło nam rywalizować z dobrze nam znanymi ekipami Petrusa i Narwi plus dwie nasze ekipy. Rywalizacja była zacięta między 3 zespołami, wyraźnie słabsza była druga nasza ekipa. Ostatecznie nasza pierwsza drużyna zdobyła 21 pkt (6zw-3r-3p) z bilansem bramek 45-12 i zajęła 2 miejsce w grupie, a druga drużyna zajęła 4 miejsce z bilansem bramek 4-75, przegrywając wszystkie 12 spotkań. Trzeba podkreślić, że w tym wieku najważniejsze jest ciągłe podnoszenie swoich umiejętności i radość z gry młodych adeptów. Wyniki to sprawa drugorzędna. Liczymy, że w przerwie zimowej chłopcy będą mogli trenować i pandemia nie zabierze im szansy robienia tego co lubią, a systematyczna praca i radość z gry sprawią, że na wiosnę będziemy mogli podziwiać ich jeszcze lepsze występy.

Wyniki:

MKS Pogoń Łapy – MKS Pogoń II Łapy        6-0, 10-0, 10-0, 7-0,

MKS Pogoń Łapy – Petrus Łapy                   1-1, 3-3, 2-1, 2-0

MKS Pogoń Łapy- Narew Choroszcz           3-4, 0-1, 0-1, 1-1

MKS Pogoń II Łapy – Petrus Łapy               0-3, 1-8, 1-5, 1-5

MKS Pogoń II Łapy – Narew Choroszcz      0-6, 1-3, 0-7, 0-5

Kadra i strzelone bramki MKS Pogoń Łapy:

Zawada Krystian -11

Warpechowski Aleksander – 9

Wróblewski Szymon – 7

Sawko Kacper -4

Kulesza Michał -4

Michalski Jakub -3

Wojciechowski Jakub – 3

Dąbrowski Maksymilian -2

Zieliński Karol -2

Jabłonowski Wiktor -0

Kadra i strzelone bramki MKS Pogoń II Łapy:

Płoński Franciszek -2

Tarasiuk Mateusz -2

Cudnik Alex, Coldron Robert, Janczewski Szymon, Łupiński Antoni, Misztalewski Artur, Połomka Julian, Siniło Filip, Szaruta Olivier, Szulc Kacper, Tomaszewski Oskar.

 

 

Napisz komentarz