MKS "Pogoń" Łapy

A klasa: Iskra Narew – MKS Pogoń Łapy 2-8 (0-4)

Ostatnia kolejka rundy to wyjazd do Narwi. Tam nasza drużyna rozegrała mecz z miejscową Iskrą.
Tuż przed meczem musieliśmy dokonać roszady w składzie. Z kontuzją na rozgrzewce przegrał ważny zawodnik naszej defensywy Kamil Komar którego zastąpił Krzysiek Chodorowski.
Od początku spotkania to nasza drużyna narzuciła swój styl gry. Sporo problemów obrońcy gospodarzy mieli z Kułakowskim, Mierzwińskim oraz Wińskim. To ten ostatni w 14 minucie otworzył wynik meczu. Po solowej akcji uderzeniem z prostego podbicia nie dał szans golkiperowi Iskry. Na 2-0 z rzutu wolnego poprawił Adam Michno. Trzeba uczciwie przyznać że w tej sytuacji pomógł mu znacząco obrońca z Narwi który dotknął piłki po uderzeniu Adama i znacząco zmylił bezradnie interweniującego bramkarza. Jednak trzeba oddać naszemu zawodnikowi że w ostatnim czasie rzuty wolne które wykonuje co raz częściej trafiają do siatki rywala. W 35 minucie na 3-0 podwyższył Łukasz Kul. Świetna kompinacyjna akcja, przytomne przepuszczenie Mierzwińskiego do Łukasza który w sytuacji 1v1 nie pomylił się i można rzecz w tym momencie zamknął mecz. Do przerwy na 4-0 trafił jeszcze Bartek Ożarowski który w tym sezonie strzela jak na zawołanie. Widać że dobre rady trenera Michno nie idą na marne.
Po przerwie tempo spotkania delikatnie siadło. Widać było że gospodarzom zależało na zdobyciu bramek jednak nasza defensywa którą dyrygował Chodorowski po prostu spisywała się dobrze. W 48 minucie było 5-0. Kapitalne prostopadłe podanie Wińskiego trafia do Ożarowskiego który dostrzega idealnie wychodzącego na czystą pozycje Kułakowskiego. Popularny „Kiki” nie mógł spartolić takiej sytuacji i ze stoickim spokojem podwyższa prowadzenie. Od tego momentu sztab szkoleniowy postanowił na plac boju wpuścić zawodników rezerwowych. W dość krótkim czasie zawodnicy Iskry potrafili wykorzystać roszady w naszym składzie strzelając dwie bramki. W 80 minucie strzelamy kolejną bramkę. Swoją debiutancką bramkę w Seniorach strzela 16 letni Krzysiek Kulwicki. Na 2-7 w 87 minucie swoją drugą bramkę zdobył Adam Michno. Ze stoickim spokojem wykorzystał przytomne podanie od Kułakowskiego. Wynik na 2-8 ustalił Krzysiek Kulwicki.
„W niezłym stylu zakończyliśmy rundę. Nasza przewaga nie podlegała dyskusji, za łatwo jednak straciliśmy te dwie bramki. Na pochwałę zasługuje cała drużyna jednak należy wyróżnić Krzyśka Chodorowskiego który z marszu wszedł w mecz a rozegrał świetne zawody” – tak spotkanie podsumował Trener Paweł Kul
⚽️MKS Pogoń Łapy:
Łapiński- Porowski (56′ Perko ) Chodorowski, Łupiński, Komar Jarek ( 56′ Onopa ) Wiński, Kul Łukasz, ( 50′ Krzysiek Kulwicki )Ożarowski (78 'Jakub Kulwicki), Michno, Kułakowski, Mierzwiński ( 62′ Michalski )
Sędziowie:
👨‍⚖️Karol Wydra (główny)
👨‍⚖️Jakub Janucik (asystent nr 1)
👨‍⚖️Radosław Kowalczuk (asystent nr 2)
Widzów: Bez udziału publiczności
Projekt współfinansowany z budżetu Gminy Łapy

Napisz komentarz