Kilka słów o klubie na www.lapy.pl

Miejski Klub Sportowy „Pogoń” Łapy ogłasza nabór do drużyny piłkarskiej dzieci z rocznika 2012/2013. Pierwszy trening zaplanowano w poniedziałek (15 stycznia ) o godz. 16.30 w sali Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach. Trenerem tej drużyny będzie Bartosz Ksepka (tel. 502160688).

Miejski Klub Sportowy „Pogoń” Łapy to nowe stowarzyszenie powstałe w grudniu 2017 roku. Zostało utworzone na bazie drużyn młodzieżowych wyłączonych z KS Pogoń Łapy. Dla dzieci i młodzieży, które dotąd uczęszczały na treningi organizowane przez Klub Sportowy „Pogoń” Łapy niewiele się zmieni. Nadal będą mogły trenować pod okiem swoich dotychczasowych trenerów.

W skład zarządu nowego stowarzyszenia weszli doświadczeni trenerzy i dotychczasowi działacze KS „Pogoń”. Prezesem stowarzyszenia został Henryk Kamiński. W trakcie swojej działalności instruktorskiej, którą prowadzi od 1986 r. trenował wszystkie roczniki drużyn młodzieżowych, a także pierwszą drużynę seniorską KS Pogoń Łapy w „A” klasie, a następnie w IV lidze podlaskiej. Jako grający szkoleniowiec prowadził również drużyny: RELAX Uhowo, ZNICZ Suraż, ORZEŁ Szołajdy, KS Sokoły. Po zakończeniu kariery piłkarskiej był prezesem, a następnie wiceprezesem KS Pogoń Łapy. Do zarządu weszli także instruktorzy piłki nożnej: Łukasz Minow – wiceprezes i  Paweł Kul – skarbnik.

– Jesteśmy nadal zapleczem pierwszej drużyny Pogoni Łapy. Nasi wychowankowie będą przechodzić bez żadnych transferów do drużyny seniorów Pogoni Łapy. Naszym celem jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży, w szczególności rozwijanie pasji do piłki nożnej – mówi prezes stowarzyszenia Henryk Kamiński. – Grupa docelowa to ok. 140 dzieci chętnych do uprawiania piłki nożnej. Dzieci będą uczestniczyć w rywalizacji sportowej na terenie województwa podlaskiego w kategoriach od żaka do juniora. Zajęcia będą prowadzić wykwalifikowani trenerzy byli wychowankowie Pogoni Łapy: rocznik 2001-2003 trener Paweł Kul, rocznik 2004-2005 trener Łukasz Kul, rocznik 2006 trener Łukasz Minow, rocznik 2007 trener Henryk Kamiński, rocznik 2008-2009 trener Radosław Dąbrowski, rocznik 2010-2011 trener Radosław Dąbrowski, rocznik 2012-2013 trener Bartosz Ksepka – wylicza Henryk Kamiński.

– Cieszę się, że powstało stowarzyszenie, które całą uwagę trenerską poświęci szkoleniu dzieci i młodzieży w piłce nożnej – mówi Adam Perkowski, były zawodnik i  były trener Klubu Sportowego „Pogoń” Łapy.

Miejski Klub Sportowy „Pogoń” Łapy na swoją działalność w zakresie upowszechniania kultury fizycznej w 2018 r. otrzymał wsparcie z budżetu gminy Łapy w wysokości 64 tys. zł w otwartym konkursie ofert.

Źródło: www.lapy.pl