MKS "Pogoń" Łapy

Akademia Młodych Orłów w Łapach!

19 kwietnia (czwartek) o godzinie 15:30 w Łapach odbędzie się spotkanie w ramach akcji Polskiego Związku Piłki Nożnej pod hasłem Mobilna Akademia Młodych Orłów. 

Pierwsza część zajęć dla trenerów, instruktorów i nauczycieli odbędzie się w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach. Druga część przeprowadzona zostanie na stadionie miejskim w Łapach.

Zachęcamy wszystkich trenerów z Łap i okolic, a także nauczycieli wychowania fizycznego do udziału w zajęciach.

————————————————————————————————-

Mobilna Akademia Młodych Orłów czyli nowy innowacyjny projekt PZPN, który ma na celu wyłonić największe talenty w naszym kraju oraz edukować trenerów. Działalność w woj. podlaskim rozpoczynamy już od początku kwietnia. W lutym 2018 roku, na konferencji w Warszawie, PZPN zaprezentował nowe projekty Departamentów Szkolenia oraz Grassroots, których celem ma być podniesienie świadomości oraz jakości piłkarskiej edukacji. Jednym z trzech nowych projektów, które skoncentrowane są na szkoleniu jest Mobilna Akademia Młodych Orłów.

„Na każde województwo będzie dwóch trenerów, wspartych w pełni wyposażonym w piłkarski sprzęt autem będą trzy dni w tygodniu spędzać w trasie. – Prawdziwy trener inspiruje nie tylko zawodników, ale też swoich kolegów po fachu – mówiła Magdalena Urbańska, Dyrektor Departamentu Grassroots PZPN. – Te zespoły trenerskie będą nie tylko identyfikowały lokalne talenty, ale też służyły kształceniu trenerów. Będą mieli jednolity program, nauczali najnowszych trendów szkoleniowych oraz prowadzili praktyczne pokazy treningów”.

Mobilna AMO ma dotrzeć do wszystkich powiatów w Polsce. Koordynatorami projektu w województwie podlaskim są trenerzy Mirosław Dymek i Michał Klimowicz.

  • Mirosław Dymek tel. 501-558-426 mail: miroslaw.dymek@pzpn.pl
  • Michał Klimowicz tel. 501-558-423 mail: michal.klimowicz@pzpn.pl

Napisz komentarz