MKS "Pogoń" Łapy

A klasa: MKS Pogon Łapy- Cresovia II Siemiatycze 7-1 (2-0)

Na trzecią kolejkę na Stadion przy ul. Leśnikowskiej w Łapach zawitała drużyna rezerw Cresovii Siemiatycze.
Początek spotkania nie zwiastował festiwalu bramek jaki ujrzeli tego dnia kibice na naszym obiekcie. Drużyna z Siemiatycz bardzo mądrze próbowała kontrować nasze poczynania a my marnowaliśmy okazje za okazją. Ożarowski do 20 m mógł zdobyć już dwie bramki jednak wyraźnie chybił w dogodnych sytuacjach. Jak mówi popularne powiedzenie ” do trzech razy sztuka” i tak też było w przypadku Bartka który tym razem z zimną krwią umieścił piłkę w bramce i było 1-0. Dwie minuty później było 2-0. Kiks obrońcy ze stoickim spokojem wykorzystał Grzegorz Zieliński który potrzebował tej bramki jak ryba wody . Do przerwy nic więcej się nie wydarzyło i schodziliśmy do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.
Po przerwie w naszej drużynie nastąpiły trzy zmiany. Trener Kul postanowił wypuścić działa „ciężkie” co ostatecznie dało bardzo dobry efekt. W 49 m spotkania 17-letni Kacper Wiński pięknym strzałem z główki pokonuje bramkarza z Siemiatycz i praktycznie było po meczu. Goście próbowali atakować jednak ta sztuka przedostania się pod bramkę Gąsowskiego udawała im się sporadycznie. W 59 m zawodnicy z Siemiatycz egzekwowali rzut rożny po którym padła bramka na 3-1. Uczciwie należy przyznać ze w tym przypadku nasz golkiper mógł zachować się zdecydowanie lepiej. Jak się okazało to była bramka honorowa zawodników Cresovvi. Od tego momentu strzelała tylko nasza ekipa . Na 4-1 trafia Mierzwiński który sam sobie wywalczył piłkę i z olbrzymim spokojem umieszcza piłkę w bramce. Wynik na 5-1 podwyższa Łukasz Kul który wykorzystuje zamieszanie w polu karnym. A bramkę na 6-1 proszę Państwa strzela nasz 16 letni junior Jakub Kulwicki który wykorzystuje sytuację sam z bramkarzem i jednocześnie strzela swoją pierwszą ligową bramkę w Seniorskich rozgrywkach. Wynik na 7-1 umieszcza ku olbrzymiej uciesze licznych kibiców syn legendy klubu KS Pogoń Łapy Mirosława Michalskiego- Łukasz. Po ostatniej bramce sędzia zakończył mecz.
Dzięki uprzejmości Pani Anny Kulwickiej mogą Państwo w komentarzach obejrzeć aż sześć bramek z tego spotkania

„Od początku było widać że chłopakom zależało żeby zrehabilitować się za słabszą postawę z poprzedniego weekendu i nasza wygrana jest w pełni zasłużona. Momentami gra mogła się podobać czego efektem są wypracowane bramki. Nie popadamy w euforie i pracujemy dalej.”- tak spotkanie podsumował trener Paweł Kul

⚽️MKS Pogoń Łapy:
Gąsowski – Kul Damian, Łupiński (74′ Łuczak), Komar Kamil, Tomaszewski (74′ Michalski ) Michno, Wiński (70; Komar Jarek), Kul Łukasz, Ożarowski (46′ Mierzwiński ), Górski (46′ Kułakowski), Zieliński (46′ Kulwicki Jakub)

Sędziowie:
👨‍⚖️Hubert Pianka(główny)
👨‍⚖️Adrian Romaniuk (asystent nr 1)
👨‍⚖️Paweł Kaliszewski (asystent nr 2)

Widzów: 250
Projekt współfinansowany ze środków Miasta i Gminy Łapy]=’

Napisz komentarz