MKS "Pogoń" Łapy

MKS Pogoń Łapy – Iskra Wyszki 7:0 ( 2:0 )

W niedzielne popołudnie Seniorzy rozegrali ostatni mecz przed własną publicznością, podejmując drużynę Iskry Wyszki. Oczywiście w związku z wirusem COVID 19, nasi kibice pozostali w domach, jednak dzięki zaprzyjaźnionej i sprawdzonej ekipie tv, mogli obejrzeć te spotkanie na żywo, na naszym kanale na YouTube.
Początek spotkania przyniósł bardzo szybko bramkę na 1-0 dla naszej drużyny. Piękne prostopadłe podanie Adama Michno wykorzystał 16-letni Jakub Kulwicki, który z zimną krwią, jak rasowy snajper wykończył sytuację 1v1 z bramkarzem gości. W 17 minucie było 2-0. Kolejne bardzo przytomne podanie Michno, doszło do wychodzącego na czystą pozycję Górskiego. Dominik ruszył na bramkę Iskry, dostrzegając lepiej ustawionego Ożarowskiego, który wykorzystał jego kapitalne podanie strzelając swoją 10 bramkę w ligowych bojach. Do przerwy nasza drużyna miała parę okazji na podwyższenie wyniku, jednak Kulwicki i Wiński nie potrafili pokonać Pana Andrzeja Kowalewskiego.
Po przerwie na placu gry, ku uciesze kolegów z drużyny, kibiców i sztabu szkoleniowego pojawił się Piotrek Mierzwiński, powracający po kontuzji mięśni brzucha. W 47 minucie jest 3-0. Doskonałe podanie Łukasza Kul trafia wprost pod nogi Mierzwińskiego, który kapitalnym lobem nie daje szans bramkarzowi z Wyszek. Takiej bramki nie powstydził by się żaden z Ekstraklasowych kopaczy.
Od tego momentu ewidentnie zeszło powietrze z zawodników gości. A w naszych szeregach trwał festiwal pięknych bramek. Z rzutów wolnych kolejno bramki zdobywali Adam Michno oraz Jarek Komar. Na 6-0 gola zdobył ponownie Mierzwiński. Wynik na 7-0 ustalił będący w bardzo dobrej dyspozycji Kacper Wiński.
„Koniec jesiennych zmagać zbliża się nieuchronnie, a nasza dyspozycja i skuteczność w tym okresie bardzo cieszy. Mimo tego, że rywal nie postawił zbyt trudnych warunków mogę być zadowolony z jakości jaką zaprezentowali moi podopieczni. Warto dodać, że od pierwszej minuty w naszych szeregach zaprezentowało się aż 6 młodzieżowców.” – tak spotkanie podsumował Trener Paweł Kul.
⚽️MKS Pogoń Łapy:
Łapiński – Porowski (62′ Onopa), Komar K., Łupiński (65′ Chodorowski), Komar J, Kul Ł. (55′ Michalski), Michno, Ożarowski (65′ Perko) Wiński, Górski (55′ Tomaszewski), J. Kulwicki (46’Mierzwiński)
Sędziowie:
👨‍⚖️Krzysztof Matuszewski (główny)
👨‍⚖️Mariusz Gałczyk (asystent nr 1)
👨‍⚖️Damian Wielogórski (asystent nr 2)
Widzów: Bez udziału publiczności
Projekt współfinansowany z budżetu Gminy Łapy
Ostatni mecz nasi Seniorzy rozegrają już jutro.  Na wyjeździe zmierzą się z drużyną Iskry Narew. Początek spotkania o godzinie 13.00

Napisz komentarz