MKS "Pogoń" Łapy

A klasa: Pionier Brańsk- MKS Pogoń Łapy 1-4 (1-2)

Na szóstą kolejkę nasza ekipa udała się do pobliskiego Brańska, aby zmierzyć się z dumą miejscowych kibiców czyli Pionierem.
Od początku spotkania nie brakowało emocji. Już 2 minucie gry gospodarze objęli prowadzenie. Ożarowski w pozornie prostej sytuacji, ewidentnie sfaulował zawodnika gospodarzy we własnym polu karnym i sędzia Niewiński wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem okazał się Fiedorowicz i ku uciesze miejscowej publiki Pionier objął prowadzenie. Nasz zespół nie podłamał się straconym golem i ku uciesze sztabu szkoleniowego, ruszył odrabiać straty. Co rusz trwał szturm na bramkę drużyny z Brańska, jednak brakowało dokładności w ostatnim podaniu. W 15 minucie był remis. Ożarowski dostał świetne podanie od Zielińskiego i strzałem w długi róg pokonał miejscowego golkipera.
Ale drodzy Państwo co się stało w 25 minucie spotkania, to po prostu trzeba zobaczyć. Z okolic 20 m od bramki przeciwnika, Zieliński decyduje się na strzał, który trafia w same okienko bramki Pioniera. Gol stadiony świata ale dzięki kamerze za bramką gospodarzy będzie go można obejrzeć jeszcze raz 😉
Do przerwy nic więcej się nie wydarzyło i wynik brzmiał 1-2 na naszą korzyść.
Druga część gry to wyraźna przewaga naszej drużyny. Rywal z każdą mijającą minutą gry stopniowo opadał z sił co powodowało luki w ich linii obrony. I to lukę potrafił wykorzystać wracający do dobrej dyspozycji Kułakowski, który po przytomnym podaniu Adama Michno z zimną krwią jak rasowy snajper wykorzystał sytuacje sam na sam, nie dając szans bramkarzowi Pioniera. Ekipa miejscowych ograniczała się już do rzadkich ale groźnych kontr, jednak nad wszystkim czuwała nasza linia obrony. W 88 minucie spotkania wynik na 1-4 ustalił strzałem głową Kamil Komar i w pełni zasłużone zwycięstwo stało się faktem.
Po meczu nasza drużyna skorzystała z zaproszenia Państwa Perkowskich, gdzie przy wspólnym ognisku regenerowała się po ciężkim spotkaniu.
„Cieszy zwycięstwo, które było w pełni zasłużone. Nasza gra momentami mogła się podobać, a w szczególności cieszy fakt, że zawodnicy co raz lepiej wykonują te zadania o które prosimy.” – tak spotkanie podsumował Trener Paweł Kul.
⚽️MKS Pogoń Łapy:
Łapiński – Kul Damian, Komar Kamil , Komar Jarek, Wiński (26′ Tomaszewski) ,Kul Łukasz, Ożarowski (62′ Porowski), Michno (74′ Perko) ,Zieliński, (72′ Kulwicki Krzysiek),Górski (65′ Onopa), Kułakowski (75′ Kulwicki Jakub)
Sędziowie:
👨‍⚖️Kamil Niewiński (główny)
👨‍⚖️Damian Wielogórski (asystent nr 1)
👨‍⚖️Bartosz Nos (asystent nr 2)
Widzów: 50
Projekt współfinansowany z budżetu Gminy Łapy

Napisz komentarz